REALIZACE > RODINNÝ DŮM, VÍCHOVSKÁ LHOTA

Rodinný dům, Víchovská Lhota

Dům je umístěn na horské stráni s krásným panoramatickým výhledem do kraje. Je situován v hodně svažitém pozemku na konci rozvolněné stávající zástavby. Objekt je přízemní s obytným podkrovím. Dům je svým vnějším vzhledem koncipován jako tradiční roubená horská chalupa.

Konstrukčně se jedná o nepohledový fošnový skelet s pohledovým trámovým stropem včetně dřevěného záklopu. Krov je vaznicový, nepohledový, hlavní střecha sedlová i s vikýři. Obklady fasád jsou kombinované, zčásti dřevěné, zčásti s omítkou. Obklady štítů jsou ze širokých prken s krycím laťováním, klasického krkonošského členění. Okolo výplní otvorů jsou provedeny dekorativní obložky. Dvoubarevné řešení povrchů kombinací bílé a hnědé odpovídá také klasickému pojetí. Z důvodů tepelně technického standardu je obvyklý způsob trámového roubení nahrazen obkladem z masivních fošen.

V domě se v přízemí nachází hlavní obytný prostor s tradiční kachlovou pecí, koupelna, šatna ložnice a komora. V podkroví jsou situovány ložnice, technická místnost a koupelna.

Na stavbu navazuje nevytápěný objekt pro parkování a sklad paliva s pultovou střechou.

Podlažnost 1 bytová jednotka Obytné místnosti 5+kk Užitná plocha 155+24 m2 Zastavěná plocha 96+33 m2 Obestavěný prostor 620 + 111 m3 Zastřešení sedlová a pultová střecha, sklon 45° a 15° Výška objektu 8,0 m

Grafické řešení

Průběh realizace

Jít zpět