REALIZACE > RODINNÝ DŮM, PŘÍKRÝ U SEMIL

Rodinný dům, Příkrý u Semil

Dům je umístěn v malé vesnici nedaleko okresního města Semily. Je situován mezi stávající zástavbou na svažitém pozemku. Založení stavby je na základech a půdorysu původní stavby, která byla vzhledem ke špatnému technickému stavu zdemolována. Zbytkem je malé sklepení z masivního kamene pod stavbou, přístupné zvnějšku. Dům je svým vzhledem koncipován v modernějším a tvarově prostém stylu bez zbytečného ornamentu. Nechá tak vyniknout přírodnímu odstínu dřeva fasády v kontrastu s barevnými výplněmi otvorů. Jednoduchá sedlová střecha s falcovanou krytinou a pultovými vikýři podtrhuje a dotváří hmotové pojetí stavby.

Konstrukčně se jedná o nepohledový fošnový skelet s pohledovým trámovým stropem včetně dřevěného záklopu. Krov je vaznicový, nepohledový. Obklady fasád jsou celé dřevěné z hoblovaných prken ze severského smrku. Barevně transparentní, ošetřené ochranným olejem.

V domě se v přízemí nachází hlavní obytný prostor, koupelna, ložnice a samostatně přístupná garáž. Podkroví je prozatím ponecháno jako volný půdní prostor.

Podlažnost 1 bytová jednotka Obytné místnosti 2+kk Užitná plocha 178 m2 Zastavěná plocha 109 m2 Obestavěný prostor 677 m3 Zastřešení sedlová střecha, sklon 45° Výška objektu 8,3 m

Grafické řešení

Průběh realizace

Jít zpět