REALIZACE > RODINNÝ DŮM, KERSKO

Rodinný dům, Kersko

Dům je umístěn v malebné rekreační lesní osadě nymburské nížiny, známé hlavně dílem spisovatele Bohumila Hrabala. Je situován mezi stávající zástavbou na rovinném pozemku. Založení stavby je z důvodu vysoké hladiny spodní vody mírně nad terénem, bez podsklepení. Dům je svým vnějším vzhledem koncipován ve skandinávském stylu v klasickém barevném provedení. Vzhledem k charakteru okolní přírody dům nijak neruší a poměrně dobře zapadá do koloritu typově hodně odlišných staveb v této oblasti.

Na stavbu přímo navazuje kryté parkovací stání spojující přístupovým chodníkem hlavní vstup do domu, kterému dominuje velkorysé kryté závětří. Dům je bezbariérový přízemní, obytný prostor je vzdušný, otevřený do krovu, prostorově propojený s kuchyní, jídelnou a obývací částí. Dále se zde nachází ložnice, koupelny, technická místnost a šatna. Zbylá část podstřešního objemu je využita jako skladovací prostor a pracovna. Podél jižní fasády se nachází částečně krytá terasa, která je propojena s hlavním obytným prostorem. Fasády objektu jsou řešeny modřínovým jemně řezaným obkladem. Štítové lemy přesahů střech, rohy a okna jsou začištěny dekorativními obložkami.

Podlažnost 1 bytová jednotka Obytné místnosti 5+kk Užitná plocha 128 m2 Zastavěná plocha 175 m2 Obestavěný prostor 660 m3 Zastřešení sedlová střecha, sklon 25° a 45° Výška objektu 5,5 m

Grafické řešení

Průběh realizace

Jít zpět