REALIZACE > ZAHRADNÍ DOMEK, JABLONEC NAD NISOU

Zahradní domek, Jablonec nad Nisou

Dům je umístěn v zahrádkové kolonii nad přehradní nádrží Mšeno nad Nisou. Je situován mezi stávající zahradní chaty na rovinném pozemku. Stavba bude sloužit jako rekreační objekt a zázemí k přilehlé užitkové zahradě pro starší manželský pár. Nad hlavním vstupem a terasou je v celém objemu dům prodloužen a tím vytváří praktické překrytí.

Konstrukčně se jedná o nepohledový fošnový skelet s pohledovým trámovým stropem včetně dřevěného záklopu. Krov je vaznicový, nepohledový. Obklady fasád jsou dřevovláknitou deskou celoplošně s tenkovrstvou omítkou. Dřevěné jsou pouze přesahy střech a podhled stropu nad terasou.

V přízemí se nachází vstupní zádveří s dílnou a skladovým prostorem, dále hlavní obytná místnost a koupelna. Podkroví je využito jako prostor pro příležitostnou pracovnu a ložnici, doplněnou samostatným wc.

Podlažnost přízemí, podkroví Obytné místnosti 3+kk Užitná plocha 69 m2 Zastavěná plocha 54 m2 Obestavěný prostor 207 m3 Zastřešení sedlová asymetrická střecha, sklon 30, 50° Výška objektu 5,6 m

Grafické řešení

Průběh realizace

Jít zpět