REALIZACE > VZOROVÝ RODINNÝ DŮM, HORNÍ BRANNÁ

Vzorový rodinný dům, Horní Branná

Dům se nachází přímo v areálu firmy na vedlejším pozemku. Doplňuje proluku stávající zástavby, kterou tvoří převážně montované panelové dřevostavby ze 70-80 let.

Stavbu tvoří dvě samostatné hmoty: obytné dřevěné přízemí ve tvaru podélného kvádru a železobetonový technický suterén, který je plně krytý zemí a vystupuje pouze střešním převisem parkovacího stání. Hlavní nosná konstrukce přízemí je tvořena pohledovým trámovým skeletem s hrázděnou deskovou výplní, vnitřní stěny jsou opláštěny dřevěnými palubkami. Fasáda je obložena modřínovými prkny v kombinaci s kamennou přizdívkou. Ploché střechy objektu pokrývá bezúdržbová extenzivní zeleň (netřesky, rozchodníky, mechy, byliny).

Jádrem domu je sdružená obytná místnost (obývací část, jídelní kout a kuchyň). Akumulační středové těleso ze šamotových cihel, kterému dominuje otevřený rohový krb, tvoří optický předěl mezi kuchyňskou a obývací částí. Jsou v něm integrovány i kuchyňské úložné prostory a sklad dřeva. K tělesu jsou připojena litinová kamna na dřevo, která umožňují vytápět celý dům, případně příležitostně vařit. Jako záložní automatický zdroj v domě bude sloužit elektrické kabelové podlahové a přímotopné vytápění. V pravé části domu se nachází koupelna, rodičovská ložnice a dvě ložnice pro děti. Objekt obsahuje i potřebné úložné prostory, které jsou většinou integrovány do příček a vestavěných skříní. Větrání domu je řešeno trvalým odvodem znehodnoceného vzduchu centrální jednotkou s řízením dle vlhkosti vnitřního vzduchu samočinnými mřížkami na fasádě a ve vlhkých prostorech objektu.

Podlažnost obytné přízemí, technický suterén Obsazenost 1 bytová jednotka Obytné místnosti 4+kk Vnitřní užitná plocha 94 m2 (obytná část), 42 m2 (technické zázemí) Zastavěná plocha 156 m2 (bez průmětu krytého parkovacího stání) Obestavěný prostor 478 m3 Zastřešení plochá střecha, sklon 4% Výška objektu 3,6 m

Grafické řešení

Průběh realizace

Jít zpět